gacbanner12

Gloucester 20

Gloucester 20 results 07 March 2010 - INDIVIDUAL

Position

Number

Name

Club

Age Group

Time

1

308

Gary O'Brien

Swindon Harriers

M

01:59:38

2

484

Mark Hobbs

Bournville Harriers

M

02:00:08

3

402

Wayne Usher

CLC Striders

M

02:06:14

4

503

Jon Mansfield

Tewkesbury AC

M40

02:07:58

5

389

Robin Smoult

Lliswerry Runners

M

02:08:34

6

537

Anthony Bailey

Almost Athletes

M

02:08:38

7

348

Jacob Hayes

Bitton RR

M

02:08:40

8

472

Dave Rantell

Cheltenham Harriers

M40

02:09:02

9

451

Stephen Astin

Swindon Striders

M

02:09:12

10

288

Johanna Fletcher

Severn AC

L

02:09:24

11

241

Richard Mulvany

Abingdon Amblers

M

02:09:45

12

496

Veselin Vasilev

U/A

M

02:10:11

13

301

Steven Hooper

Pontypridd Roadents AC

M40

02:10:34

14

259

Jeremy Mower

Gloucester AC

M40

02:10:59

15

289

Stephen Goulding

Swindon Harriers

M45

02:11:50

16

454

Simon Barnes

Cotswold Allrunners

M40

02:12:07

17

283

Andrew Hawkins

Gloucester AC

M

02:12:14

18

315

Ewen Smith

Bourton Road Runners

M40

02:12:22

19

487

Alistair Wakefield

Gloucester AC

M

02:13:35

20

282

Simon Laraway

Bitton RR

M

02:13:50

21

267

Michael Collin

Fire Service Sports & Athletic Assoc.

M50

02:13:54

22

381

Stephen O'Halloran

U/A

M

02:13:56

23

468

James Holland

Stone Master Marathoners

M

02:14:30

24

306

Gemma Jones

Lliswerry Runners

L

02:14:56

26

307

Mickey Havard

San Domenico

M40

02:15:16

27

272

Andrew Wheeler

Bournville Harriers

M45

02:15:55

28

424

Nathan Blunden

U/A

M

02:16:00

29

285

Michael Beard

Swindon Harriers

M

02:16:06

30

383

David Rose

Stourbridge RC

M45

02:16:24

31

471

John Terry

Westbury Harriers

M

02:16:49

32

474

David Billingham

CLC Striders

M40

02:17:16

33

230

Myshola Kirkham

Coventry Godiva Harriers

L

02:17:18

34

501

Duncan Drasdo

Trafford AC

M40

02:17:23

35

500

Alison Drasdo

Trafford AC

L40

02:17:24

36

452

Nick Hooper

Black Pear Joggers

M40

02:17:39

37

300

Neil Parry

Dursley & District AC

M40

02:17:50

38

322

Paul Thomas

Thornbury RC

M40

02:18:22

39

438

Richard Walsh

Worcester AC

M

02:18:25

40

513

Andrew Dawe

Lliswerry Runners

M40

02:18:30

41

351

Kevin McCarthy

Road Runners Club

M45

02:18:32

42

293

Jason Cropton

Stroud & District AC

M

02:18:39

43

318

Clive Horton

Northbrook AC

M45

02:18:54

44

236

Mario McNamara

Stroud & District AC

M50

02:19:35

45

349

Neil Herron

Black Pear Joggers

M45

02:19:54

46

447

Kelly Morgan

Pontypridd Roadents

L

02:20:08

47

517

Colin Johnson

Westbury Harriers

M40

02:20:13

48

528

Pete Hawkins

U/A

M

02:20:20

49

411

Lynne Cox

Tipton Harriers

L

02:20:32

50

334

Tom Forrester

Worcester AC

M

02:20:43

51

237

Nigel Tillott

Tewkesbury AC

M45

02:20:48

52

265

Stuart Underwood

Bournville Harriers

M40

02:21:23

53

350

Chris Midgley

Almost Athletes

M

02:22:36

54

434

Martin Davies

Lliswerry Runners

M50

02:22:41

55

535

Mark James

Severn AC

M

02:22:56

56

218

Steve Sandalls

Evesham Vale RC

M

02:23:03

57

432

Ned Lammas

Evesham Vale RC

M40

02:23:04

58

273

Steven Harris

Chepstow Harriers

M

02:24:01

59

340

Andrew Olden

Wimborne AC

M

02:24:05

60

225

Nike Duggan

Bitton RR

M40

02:24:13

61

480

Nic Timpson

U/A

M

02:24:21

62

462

Roly Ward

U/A

M

02:24:21

63

313

Duncan Mounsor

Almost Athletes

M40

02:24:21

64

467

Amy Cope

Stone Master Marathoners

L

02:24:36

65

380

Mike Thomas

U/A

M

02:25:07

66

228

Dave McGrath

Cheltenham Harriers

M45

02:25:16

67

274

Clive Attwood

Westbury Harriers

M50

02:25:24

68

250

Mike Anthony

Lliswerry Runners

M50

02:25:45

69

355

Paul Barnes

Cheltenham Harriers

M50

02:26:11

70

246

Kenneth Sears

Almost Athletes

M55

02:26:22

71

336

Stephen Threadgold

Great Western Runners

M

02:26:33

72

358

Neill Crump

U/A

M

02:27:04

73

505

Allan Meek

Spirit Of Monmouth

M40

02:27:04

74

344

Ian Shoemark

Bourton Road Runners

M40

02:27:12

75

504

Lydia Davies

U/A

L35

02:27:21

76

477

Andy Furley

Stroud & District AC

M45

02:27:32

77

483

Matthew Widdup

Great Western Runners

M

02:28:05

78

494

Andrew Smith

Great Western Runners

M45

02:28:07

79

375

John Wrigley

Great Western Runners

M50

02:28:14

80

406

John Burt

Dursley AC

M40

02:28:33

81

284

Tim Synge

Westbury Harriers

M45

02:28:54

82

257

Paul Calabrese

Bitton RR

M

02:28:56

83

516

Jo Webb

Bitton RR

L50

02:28:57

84

464

Neil Hathaway

U/A

M

02:29:11

85

486

Haydn Smith

Dursley AC

M

02:29:14

86

508

John Rees

Barrow Runners

M45

02:29:16

87

353

Ed Bishop

Tewkesbury AC

M45

02:29:35

88

469

Tony Goodwill

Bourton Road Runners

M50

02:30:04

89

518

Marek Wojtaszek

Almost Athletes

M

02:30:13

90

347

Tim Reese

Lliswerry Runners

M45

02:30:20

91

271

Tony Shelbourn

Cirencester AC

M60

02:31:16

92

379

Mark Willicott

Almost Athletes

M40

02:31:27

93

419

Neil Robbie

Black Pear Joggers

M40

02:31:40

94

448

Andrew Scott

Malvern Joggers

M45

02:31:49

95

281

Craig Gardner

Stroud & District AC

M

02:31:59

96

491

Gareth Morgan

U/A

M40

02:32:06

97

248

Andrew Yates

Almost Athletes

M45

02:32:33

98

526

William Smith

U/A

M

02:32:40

99

459

Paul Stead

Northbrook AC

M

02:33:01

100

463

Garga Roger

Sri Chinmoy AC

M40

02:33:14

101

415

Will Hillier

Great Western Runners

M40

02:33:20

102

395

Keith Hill

Westbury Harriers

M50

02:33:35

103

525

Gareth Williams

U/A

M

02:33:35

104

470

Teri Thompson

Black Pear Joggers

L40

02:33:42

105

460

Alix Critchley

Northbrook AC

L

02:34:06

106

541

Dean Thornton

Westbury Harriers

M45

02:34:15

107

410

Joe Pickles

Great Western Runners

M

02:34:34

108

235

Sean Birch

Islwyn RC

M40

02:35:00

109

538

John Howes

CLC Striders

M

02:35:20

110

431

Sheila Barbour

Evesham Vale RC

L35

02:35:42

111

210

Sue Shacklock

Black Pear Joggers

L40

02:35:50

112

227

Jane Goodwin

Westbury Harriers

L40

02:35:51

113

542

Aidan Naughton

Westbury Harriers

M45

02:35:51

114

254

Clive Blackman

U/A

M50

02:36:24

115

420

Paul McCann

JP Morgan RC

M

02:36:27

116

539

Mouse Clutterbuck

Dursley AC

M45

02:36:34

117

229

George Sterry-Macdonald

Amazing Feet

M

02:36:42

118

276

Dominic Shields

San Domenico

M45

02:36:56

119

426

Robert Sparks

U/A

M45

02:37:07

120

212

George Ind

Stroud & District AC

M

02:37:07

121

388

Philip Withers

Almost Athletes

M50

02:37:25

122

317

Peter Sweeney

Swindon Harriers

M45

02:37:30

123

457

Ian Hall

Amazing Feet RC

M45

02:37:41

124

319

Karen Galpin

Almost Athletes

L45

02:37:52

125

292

Jane Leckebusch

Gloucester AC

L45

02:37:56

126

416

Dave Moisley

Newbury AC

M45

02:38:14

127

512

Christopher Taylor

Great Western Runners

M60

02:38:21

128

440

Chris Brookman

Cotswold Allrunners

M

02:38:24

129

523

Gavin Cotter

U/A

M

02:38:29

130

506

Gill Tavner

Stroud & District AC

L40

02:38:33

131

352

Claudine Mercer

Weston AC

L35

02:38:35

132

296

Lucy Burnett

Spa Striders

L35

02:38:36

133

492

John McNally

Spa Striders

M55

02:38:37

134

253

Melenie Blackman

Chippenham Harriers

L45

02:38:40

135

386

Joseph Kelly

Northbrook AC

M

02:38:42

136

320

Ian Daniels

CLC Striders

M45

02:38:51

137

303

Caroline McBeth

Swindon Harriers

L45

02:38:59

138

527

Paul Cairns

U/A

M

02:39:02

139

450

Simon Faulkner

Portishead RC

M40

02:39:09

140

433

Bastien Beauvois

Great Western Runners

M

02:39:22

141

461

Wouter Poortinga

Les Croupiers

M

02:39:46

142

453

Graham Hutchings

Black Pear Joggers

M45

02:39:47

143

376

Kate Bartlett

U/A

L

02:40:46

144

359

Andy McCoombes

Bourton Road Runners

M50

02:40:48

145

385

Stuart Brown

Malvern Joggers

M55

02:41:11

146

214

David Palmer

Vegetarian Cycling & AC

M45

02:41:50

147

465

Emma Skeen

U/A

L

02:41:55

148

417

Simon Offord

U/A

M40

02:41:57

149

331

Andrew Peaston

Bourton Road Runners

M45

02:42:06

150

345

Niamh Shoemark

Bourton Road Runners

M40

02:42:22

151

251

Steve Pemberton

Lliswerry Runners

M

02:42:24

152

540

Tracey Havelot

Griffithstown Harriers

L40

02:42:33

153

479

Mark Sutton

Griffithstown Harriers

M45

02:43:42

154

412

Tim O'Sullivan

Les Croupiers

M50

02:43:44

155

529

Martin Percival

U/A

M45

02:44:38

156

211

Adam Clothier

Hydrographic Harriers

M

02:44:50

157

361

Paul Mullen

U/A

M

02:45:00

158

444

Grahame Everett

U/A

M40

02:45:11

159

363

Andrew Firetto

U/A

M45

02:45:33

160

425

Duncan Cresswell

Malvern Joggers

M

02:45:44

161

239

Chris Hume

Road Runners Club

M60

02:46:34

162

321

Den Evans

Angels RC

L45

02:46:38

163

287

Julie Goulding

Swindon Harriers

L40

02:46:41

164

373

Paul Hogg

U/A

M40

02:46:55

165

475

John Galpin

Almost Athletes

M50

02:47:18

166

441

Ian Bowyer

U/A

M

02:48:48

167

305

Brian Edgar

Westbury Harriers

M50

02:48:52

168

436

Roy Northcott

Tewkesbury AC

M

02:49:14

169

277

Maria Richards

Islwyn RC

L35

02:49:21

170

337

Anne-Marie Willicott

Almost Athletes

L40

02:49:22

171

310

Howard Attwood

Lliswerry Runners

M60

02:49:27

172

339

Nick Matthews

Tewkesbury AC

M

02:49:42

173

369

Heather Toyne

U/A

L45

02:49:50

174

231

Richard Palmer

U/A

M45

02:49:57

175

382

Paul Salmon

BRJ Road Runners

M40

02:49:59

176

226

Lisa Duggan

Bitton RR

L40

02:50:02

177

268

Vic Harding

Thornbury RC

M45

02:50:07

178

422

Luan Wall

Royal Manor Of Portland AC

L35

02:50:13

179

398

Mike Rossiter

Les Croupiers

M50

02:50:14

180

264

Martin McKenna

Monmouth RC

M55

02:50:32

181

377

Terry Doherty

U/A

M55

02:50:35

182

430

Ray Williams

Dursley AC

M50

02:50:39

183

510

Peter Roberts

Griffithstown Harriers

M50

02:51:41

184

245

Nicola Wong

Angels RC

L40

02:51:44

185

275

Brenda Avery

Chepstow Harriers

L55

02:51:56

186

367

Declan McLaughlin

U/A

M40

02:52:14

187

346

Nigel Frith

Bourton Road Runners

M40

02:52:17

188

429

Mark Winstone

U/A

M45

02:52:19

189

399

Vicki Morgan

Forest Of Dean AC

L35

02:52:35

190

224

R Saunders

Eynsham RR

M

02:52:41

191

536

Andy Ost

Chepstow Harriers

M

02:52:44

192

378

Andy Arnold

U/A

M45

02:52:50

193

407

James Ingles

U/A

M40

02:52:53

194

261

Shirley Creed

Bourton Road Runners

L45

02:53:06

195

445

Anthony Jones

Black Pear Joggers

M

02:53:08

196

365

Laura Tanna

Westbury Harriers

L

02:53:22

197

443

Jason Lee

Aldridge RC

M

02:53:33

198

404

David Bunney

U/A

M50

02:53:41

199

291

Alison Weeks

Sole Sisters North Bristol

L40

02:54:13

200

531

Martin Picton

U/A

M50

02:54:20

202

356

Rebecca Edwards

Black Pear Joggers

M

02:55:08

203

374

Harry Hodgkinson

U/A

M40

02:55:31

204

333

Ben Oliver

Stroud & District AC

M

02:56:29

205

371

Claire Newell

U/A

L50

02:56:39

206

372

John Newell

U/A

M50

02:56:46

207

312

David Davey

Almost Athletes

M40

02:56:51

208

324

Barry Thomas

Stroud & District AC

M

02:56:51

209

394

Spencer Iles

Swindon Harriers

M40

02:54:28

210

326

Mark Grimsey

Thornbury RC

M

02:57:20

211

482

Peter Schofield

Spa Striders

M50

02:57:58

212

286

Helen Tudge

Spa Striders

L45

02:57:58

213

256

James Ayliffe

U/A

M

02:58:00

214

255

Neil Ayliffe

Weston AC

M

02:58:00

215

435

Kate McEvoy

Cotswold Allrunners

L

02:58:29

216

476

Gino Beaumont

Cotswold Allrunners

M40

02:58:29

217

278

Ruth Treharne

Islwyn RC

L45

02:58:58

218

387

Alun Jenkins

Great Western Runners

M

02:59:02

219

299

David Bassett

Griffithstown Harriers

M60

02:59:33

220

209

Jon Shacklock

Black Pear Joggers

M

02:59:38

221

262

Toni Britton

Bitton RR

L50

02:59:48

222

290

Christine Campbell

Gloucester AC

L35

03:00:48

223

413

Robert Anderson

Lliswerry Runners

M65

03:00:59

224

423

Nik Thompson

U/A

M40

03:01:07

225

400

Sophie Noel

Great Western Runners

L

03:01:26

226

481

Emma King

Spirit Of Monmouth

L

03:01:26

227

418

Anne Williams

TTC

L40

03:01:40

228

234

Coleen Birch

Islwyn RC

L35

03:01:51

229

392

Nicola Billis

U/A

L

03:01:59

230

532

Susan Picton

U/A

L45

03:02:02

231

456

Helen Eke

U/A

L

03:02:11

232

408

Machteld Luff

Corsham Running Club

L

03:02:48

233

521

Rob Woodward

Dursley AC

M55

03:03:02

234

338

Royston Toon

Chepstow Harriers

M60

03:04:26

235

269

Richard Hughes

Westbury Harriers

M45

03:04:51

236

511

Jon Bonner

Portishead RC

M

03:05:02

237

233

Peter Gilbert

Black Pear Joggers

M55

03:05:08

238

368

Robert Foord

U/A

M

03:05:23

239

220

Becky Mann

U/A

L35

03:05:50

240

403

Helen Durance

St Albans Striders

L

03:06:39

241

391

Brett Regulski

Chepstow Harriers

M50

03:07:09

242

295

Jaqueline Vowles

Stroud & District AC

L45

03:07:11

243

335

Jane Staniforth

Stroud & District AC

L50

03:07:11

244

243

Dr Karen Payne

Caerleon RC

L35

03:07:23

245

421

Jane Thornton

Westbury Harriers

L40

03:08:04

246

314

Deborah Evans

Sole Sisters North Bristol

L40

03:08:24

247

304

Nigel Andrews

Great Western Runners

M55

03:10:29

248

341

Claire Tolladay

Sole Sisters North Bristol

L

03:11:32

249

270

Jim Smith

Wolves & Bilston AC

M

03:12:23

250

221

Trish Morgan

Wolves & Bilston AC

L35

03:12:43

251

215

Annette Whitchurch

Bitton RR

L50

03:13:04

252

449

Ann Tarry

Evesham Vale RC

L50

03:14:13

253

522

Salina Wathen

U/A

L

03:15:02

254

298

Lisa Beard

Swindon Harriers

L35

03:15:14

255

364

Mark Lucas

U/A

M45

03:16:29

256

223

Yvone Binks

Cirencester AC

L60

03:17:04

257

509

Alan Wright

Evesham Vale RC

M40

03:17:07

258

249

Beth Parry

2722353

L

03:17:23

259

502

Angela Vickery

U/A

L

03:17:40

260

533

Mike Ward

Tewkesbury AC

M70

03:19:15

261

216

Carol Williams

Bitton RR

L50

03:19:22

262

530

Suzanne Lewis

U/A

L40

03:19:22

263

252

Jacqueline Jones

Islwyn RC

L35

03:19:34

264

366

Sandy Jones

U/A

L45

03:19:42

265

279

Janice Rambridge

Team Bath AC

L60

03:19:56

266

343

Andy George

Chepstow Harriers

M45

03:22:08

267

520

Caroline Parker

Angels RC

L40

03:22:59

268

360

Steven Lea

U/A

M

03:23:15

269

515

Julie Burchell

Griffithstown Harriers

L35

03:23:34

270

405

Lizzy Meadows

Westbury Harriers

L40

03:23:48

271

247

Rachael Hancocks

Gloucester AC

L35

03:24:02

272

232

Stuart Wild

Black Pear Joggers

M60

03:25:28

273

217

Nayan Mistry

GGAC

L

03:25:32

274

514

Wendy Rees

Griffithstown Harriers

L45

03:27:16

275

213

James Johnson

U/A

M70

03:27:36

276

401

Christopher Cook

Swindon Harriers

M40

03:28:37

277

507

Lisa Rees

Charnwood AC

L40

03:30:00

278

497

Andrew Essom

U/A

M40

03:30:58

279

357

Ross Logan

Headington Roadrunners

M50

03:31:26

280

302

Maggie Elsey

Cirencester AC

L40

03:34:05

281

311

Yvonne Forsey

Lliswerry Runners

L50

03:35:02

282

478

Karen Walsh

Sole Sisters

L45

03:36:10

283

455

Ruth Finch

Sole Sisters

L45

03:36:10

284

473

Alison Wright

Sole Sisters

L35

03:36:10

285

534

John James

Severn AC

M60

03:39:09

286

485

Jayne Cresswell

Malvern Joggers

L35

03:39:42

287

260

Ursula Elwell

Cobra RC

L65

03:42:42

288

258

Rebecca Boulton

CLC Striders

L35

03:53:40

289

396

William Spanfeiner

Bournville Harriers

M40

03:55:03

290

263

Clare Pritchard

Monmouth RC

L

03:57:38

Gloucester 20 results 07 March 2010  - TEAM

There was a tie in the men’s team result. Lliswerry and Swindon scored the same points. Prizes were awarded accordingly

Bitton RR were first ladies team

Position

Club

Age Category

Score

Race Position

1

Swindon Harriers [A]

Men Team

167

1, 15, 29, 122

1

Lliswerry Runners [A]

Men Team

167

5, 40, 54, 68

3

Bitton RR [A]

Men Team

169

7, 20, 60, 82

4

Almost Athletes [A]

Men Team

192

6, 53, 63, 70

5

Westbury Harriers [A]

Men Team

226

31, 47, 67, 81

6

Stroud & District AC [A]

Men Team

257

42, 44, 76, 95

7

CLC Striders [A]

Men Team

280

3, 32, 109, 136

8

Great Western Runners [A]

Men Team

305

71, 77, 78, 79

9

Tewkesbury AC [A]

Men Team

310

4, 51, 87, 168

10

Black Pear Joggers [A]

Men Team

316

36, 45, 93, 142

11

Bourton Road Runners [A]

Men Team

324

18, 74, 88, 144

12

Bournville Harriers [A]

Men Team

370

2, 27, 52, 289

13

Almost Athletes [B]

Men Team

399

89, 92, 97, 121

14

Dursley AC [A]

Men Team

463

80, 85, 116, 182

15

Great Western Runners [B]

Men Team

475

101, 107, 127, 140

16

Bitton RR [A]

Ladies Team

480

83, 176, 221

17

Westbury Harriers [B]

Men Team

488

102, 106, 113, 167

18

Westbury Harriers [A]

Ladies Team

553

112, 196, 245

19

Swindon Harriers [A]

Ladies Team

554

137, 163, 254

20

Angels RC [A]

Ladies Team

613

162, 184, 267

21

Islwyn RC [A]

Ladies Team

614

169, 217, 228

22

Stroud & District AC [A]

Ladies Team

615

130, 242, 243

23

Gloucester AC [A]

Ladies Team

618

125, 222, 271

24

Lliswerry Runners [B]

Men Team

635

90, 151, 171, 223

25

Sole Sisters North Bristol [A]

Ladies Team

693

199, 246, 248

26

Griffithstown Harriers [A]

Ladies Team

695

152, 269, 274

27

Chepstow Harriers [A]

Men Team

724

58, 191, 234, 241

28

Sole Sisters [A]

Ladies Team

849

282, 283, 284

29

Black Pear Joggers [B]

Men Team

854

195, 202, 220, 237

[Home] [About Us] [Training] [News] [Races] [Results]